Vyzkoušeno

JAK JSME STAVĚLI BAZÉN…

Minulý rok jsme v našem blízkém okolí způsobili menší rozruch. Po zahradě se nám proháněl žlutý bagr a zběsile hloubil poměrně velkou díru obdélníkového tvaru. „Co se to u nich děje?“ pokládali si sousedi otázku. „Příprava na bazén, ne?“ hádali kolemjdoucí. Co jiného by mělo uprostřed upravené zahrady u novostavby vzniknout? Jelikož jsme v následujících dnech přivezli cihly a začali se stavbou, nejen po obvodu, ale začali jsme tvořit další stěny i uprostřed budoucího objektu, všechny jsme dočista zmátli a už jim asi došlo, že tady se chystá něco jiného…

Celý proces se nám na několik týdnů bohužel zastavil, protože pro skleník si nedojedete do obchodu jako pro rohlíky. Na jeho výrobu je docela dlouhá čekací lhůta. Překvapilo nás to, ale smířili jsme se s tím, že ten náš bude stát až na podzim. Vybrali jsme si českou firmu s dlouhou tradicí a zpětně to hodnotíme jako velmi dobré rozhodnutí. Životnost skleníku s pevnou konstrukcí z pozinkované oceli a zděnými základy je tak vysoká, že nás nejspíš přežije. Díky stabilitě celého skleníku se navíc nemusíme bát, že bude tancovat ve větru jako obyčejný fóliovník. Dalším příjemným faktem je, že ho není potřeba natírat. Kdyby vás zajímalo, kde jsme ho objednali, tak klikněte sem.

 Po instalaci bylo vše připraveno k používání, ale jelikož se blížila zima, práci na zahradě už moc nepřálo. Teď se proto přesunu v čase až do března letošního roku, kdy začaly dokončovací práce. Uvnitř skleníku se vybudoval chodníček, který pokračuje i před vchod. Byla připevněna dřevěná police na nářadí a pomůcky. Ale hlavně byla přivezena hlína a hnůj, abychom mohli začít pěstovat.

Aktuálně jsem zasela ředkvičky a pozoruju, že se ven derou první lístečky. Kuriózní je, že ředkvičky sama nejím, ale chtěla jsem si vyzkoušet, jak se pěstují. Nebudu vám lhát, hledala jsem si na to tutoriál na YouTube. Hlavním konzumentem bude můj manžel a naši známí. Další v řadě budou rajčata, které mám předpěstované prozatím doma na okně. Minulou sezónu jsme je poměrně úspěšně pěstovali venku a v podstatě jsme od června do září pokryli naši spotřebu z vlastních zdrojů a nemuseli je vůbec kupovat v obchodě. Navíc je fakt bezva, když uděláte jen pár kroků z kuchyně a můžete si utrhnout čerstvé rajče, které je jednak krásně červené a pak také ještě teplé od sluníčka…
Co preferujete vy? Bazén nebo skleník? Pokud vás zajímá, jestli se z nás stanou úspěšní pěstitelé, sledujte Facebook nebo Instagram.