Uloveno

ZNAČKA KANAAN

Víte, kde sehnat originální kabelku či batoh z kůže za rozumnou cenu? Pokud ano, dejte mi tip 😊 Pokud ne, ráda se s vámi podělím o svou zkušenost s českou značkou KANAAN. Prozradím, co jsem si zakoupila a jak jsem s výrobkem spokojená. V minulosti jsem na blogu zhodnotila nákup od české značky Li-La, a tímto článkem proto jen potvrzuji, že v objevování a zvyšování povědomí o produktech od českých či slovenských tvůrců hodlám pokračovat.

Za značkou KANAAN si můžete představit hned 2 klíčové osoby. Jednou z nich je Lucie Miklóšová Vápová a druhou je její maminka. Práci s kůží mají, dá se říci, v rodině. V kolekcích se proto viditelně odrážejí dlouholeté zkušenosti s výrobou kožených produktů s nápaditým designem. Značka KANAAN vznikla v roce 2011. Lucie se výrobě kabelek, tašek, batohů a doplňků začala věnovat dokonce ještě při studiu. Jako absolventka UMPRUM v Ateliéru textilní tvorby jistě načerpala mnoho inspirace a věřím, že i to může přispět k budoucímu rozvoji značky.  

Značku KANAAN jsem poprvé zaregistrovala na Fleru. Má však také své vlastní webové stránky, Facebook i Instagram. V minulosti bylo zboží dostupné i v kamenném obchodě KVARTÝR shop & studio v Praze.

PROČ MĚ KANAAN BAVÍ?

  • Tak především – dělá výrobky z pravé kůže a já mám kůži moc ráda. A nestydím se za to! Vždy je lepší koupit si jednu kvalitní koženou kabelku, než 10 umělotin, které nevypadají většinou moc dobře, velmi rychle se ošoupou či rozpadnou a tím akorát zatěžují životní prostředí…
  • Kvalita. Výdrž výrobků od KANAAN můžu posoudit, protože již vlastním vícero kusů. Kůže je kvalitní, šití je pevné a drží. Za vyzdvihnutí stojí i nosnost. Občas s sebou prostě potřebuji mít milion věcí jako každá žena…
  • Minimalismus. Kabelky a batohy jednoduchých tvarů, bez zbytečných ozdob, lehce sladitelné s oblečením, ale přesto nepřehlédnutelné. Vhodné do školy, práce, na rande… kam chcete.
  • Když někoho něco baví, dělá to dobře… myslím, že tady to platí… 100 %.
  • Oceňuji odvahu začít v dnešní době podnikat právě v tomto konkurenčním odvětví.
  • Kabelky, které značka dělá jsou originální. Není to masová záležitost. Někdy experimentují s barvami a vznikne jen omezený počet kusů, takže potkat někoho se stejnou taškou by byla velkááá náhoda. Navíc je možné, nechat si udělat kabelku speciálně dle svých požadavků!
  • Nové střihy kabelek či batohů, jiné zapínání, tradiční i neobvyklé barvy (záleží, na co si troufnete).
  • Fotky jsou udělané ze všech možných úhlů a stran, takže si umíte udělat velmi přesnou představu, jak kabelka vypadá. Osobně by se mi líbilo, kdyby byla přidaná i fotka, na které by byla taška vidět v rámci outfitu. Jednak si pak lépe dovedu představit k čemu bych ji já sama jako zákaznice nosila, a pak bych viděla, jak velká je vzhledem k postavě. Stačilo by jen uvést, že modelka je např. 170 cm vysoká a člověk hned ví, zda by k němu pasovala stejně nebo by byla moc robustní/nepřiměřeně maličká.

JAK HODNOTÍM NÁKUP?

Kabelky, tašky, batohy jsou moje slabost. Jelikož moje šatní skříň není nafukovací, snažím se vybírat pouze takové kousky, které unosím a budou se mi hodit k tomu, co už mám doma. Abych zabránila úletům, vždy chvíli (třeba několik dnů i týdnů) počkám a pak se znovu vracím na místo činu (nejčastěji do e-shopu), abych s větším časovým odstupem udělala správné nákupní rozhodnutí. V případě psaníčka od KANAAN jsem měla dilema ohledně barvy. Nakonec jsem si ale nemohla pomoct a místo praktické černé, béžové či hnědé barvy jsem si vybrala odstín lila. Navíc na tašku byla ještě sleva, takže již nešlo couvnout.

Ačkoli byla kabelka nazývána prodejcem psaníčko, její velikost je zcela dostatečná (25 x 21 x 7 cm). Pohodlně do ní dám peněženku, telefon, dokonce i svůj mini skládací deštník a plno dalších drobných nesmyslů. Zapínání je pouze na malý kovový knoflík, ale klopa zůstává na svém místě a nerozevírá se. Kabelka dobře drží svůj tvar, i když je prázdná. Kombinace minimalistického střihu, hladké kůže spolu s nevšední barvou mě naprosto okouzlila. Tašku lze nosit jako crossbody, přes rameno nebo jen tak v ruce. Hodí se do extravagantnějšího outfitu, ale nebála bych se ji vzít i na formálnější schůzku k jednoduchým šatům.

Nákup jsem uskutečnila klasicky přes internet a zboží jsem si nechala poslat poštou. Od KANAAN jsem nicméně dostala i nabídku vyzvednout si zásilku v Praze, takže bych teoreticky ušetřila za poštovné. Balení zboží nebylo nijak speciální, ale hlavní bylo, že uchránilo kabelku před poškozením během přepravy. Když jsem zboží vybalila byla jsem nadšená, protože ono nejen naplnilo moje očekávání, ale dokonce předčilo moje představy. Nedivím se, že o KANAAN píšou i ve Vogue. Pravda je taková, že jiné více známé značky, které se zaměřují na kožené výrobky, se pohybují mnohdy v úplně jiných cenových hladinách, ale přitom se kvalitou od zmíněné české značky příliš neliší. Neváhejte proto a zaměřte svou pozornost tím správným směrem. Aktuálně si můžete nějaký kousek od KANAAN ulovit na Dyzajn marketu, který se bude ve dnech 25.-26.5.2019 konat v Praze.

KANAAN určitě doporučuji všem, kteří mají rádi kvalitní kožené výrobky a hledají originalitu za příznivou cenu. Nákupem navíc podpoříte lokální tvorbu a pomůžete nadějné značce růst a prosadit se třeba i za hranicemi naší země. Myslím, že si to určitě zaslouží. Pokud nechcete přijít o další recenzi nebo článek, sledujte můj Facebook nebo Instagram. Najdete mě také na Youtube. Můžete mi napsat i na e-mail (podkuzi.cz@gmail.com).