Uloveno

PÉČE O BOTY

V dnešní recenzi se nebudu věnovat zhodnocení nákupu designového výrobku, ale zaměřím se na přípravky, díky kterým můžu prodloužit životnost svých oblíbených bot. Nejprve se však pokusím vysvětlit, proč je péče důležitá.

PROČ PEČOVAT O STARÉ BOTY, KDYŽ SI MŮŽU KOUPIT NOVÉ?

  • Mít v botníku 5 let starý model, který vypadá jako koupený před měsícem, pro mě není nic mimořádného. Investovat do kvalitní obuvi proto neváhám, vím, že u mě bude „bydlet“ velmi dlouho. S klidem si můžu dopřát i něco dražšího, protože vím, že se mi to vyplatí.
  • Boty, které mám už nějaký ten pátek, si už dobře zvykly na tvar mojí nohy a chůze v nich je velmi pohodlná. Na celodenní chůzi či večerní akci „na vyšší noze“ si tak beru vždy boty, v kterých vydržím. Nikdy se nemusím přezouvat a brát si s sebou náhradní obuv.
  • K botám mám vyloženě citovou vazbu. Nechci se zbavovat svých oblíbenců jen proto, abych si koupila pár trendových nesmyslů. Kolekce mých bot je plná nadčasových kusů, které můžu stejně dobře vynosit dnes i za 10 let 😊
  • Mám již své osvědčené kombinace s oblečením, kabelkami, doplňky… můžu sázet na jistotu, nemusím neustále řešit problém, že ty nově koupené boty vlastně nemám s čím nosit.

JAK HODNOTÍM NÁKUP?

Po zjištění, že nemám odpovídající krém na boty ve specifické modré barvě, jsem se dala do pátrání na internetu. Nejvíc mě oslovil e-shop ČISTÉBOTY.cz. Na první pohled možná nevypadá super cool, ale to mi vůbec nevadilo. Ocenila jsem, že zde najdu naprosto všechno, co potřebuji (a taky spoustu věcí, o kterých jsem ani netušila, že existují, ale můžou se hodit!). U každého produktu je naprosto vyčerpávající popis, na co a jak se má správně používat, což se mi taky líbilo. Po chvilce brouzdání mi bylo jasné, že nákupem jediného krému to rozhodně neskončí. V nabídce mají kromě krémů, vosků a impregnačních sprejů i tkaničky do bot nebo gel na jemnou kůži kožených rukavic. Moc mě zaujaly i kompletní sady přípravků a kartáčů, které můžou být perfektním dárkem pro někoho, kdo si ujíždí na perfektně vypadající obuvi.

Moji objednávku odeslali ještě v den objednání, takže se ke mně dostala opravdu bleskovým tempem hned druhý den. Vše bylo pečlivě zabaleno, a dokonce jsem ještě dostala pár čisticích drobností jako pozornost.

PRODUKTY

Z celého nákupu bych vypíchla především krémy na obuv od značky Famaco. Výběr barev je opravdu široký a mně se díky tomu povedlo vybrat si takové odstíny, které se barevně přesně hodí na moje boty. Na fotce vidíte otevřené krémy v odstínu hnědé (London clair), modré (Bleu Marine 345), bordó hnědé (Bordeaux 346). Jejich textura je moc příjemná a houbičkou se krásně nanáší. Rovnou jsem pak vyzkoušela i nový kartáč, když jsem chtěla krém na kůži rozleštit. Botky opět získaly lepší vzhled a oživily se.

Dále jsem si koupila i rychločisticí houbičku, která mě vždy zachrání, když potřebuju botky uvést do dobrého stavu, ale nemám čas na zdlouhavý proces celé péče.

Zvědavá jsem také na účinky ošetřujícího gelu na jemnou kůži (cuir antique). Plánuji ho použít na kůži starších kabelek, na které jsem zatím ještě nic neaplikovala. Na webu tvrdí, že je možné ho využít i na kožená pouzdra na mobilní telefony, opasky a peněženky. Přípravek je bezbarvý a není ani příliš aromatický. Tak uvidíme…

Nadšená jsem i z bělícího přípravku (White express sport, Famaco), který jsem již vyzkoušela na své tenisky. Na začátku jsem trochu bojovala se samotným otevřením produktu, takže určitě doporučuji provádět tuhle činnost venku nebo alespoň v předsíni, abyste si neušpinili byt. Samotná aplikace však už probíhala naprosto v pohodě a slibovaný výsledek se nakonec skutečně dostavil, jak je vidět na fotce.

Pokud nechcete přijít o další recenzi nebo článek, sledujte můj Facebook nebo Instagram. Najdete mě také na Youtube. Můžete mi napsat i na e-mail (podkuzi.cz@gmail.com).