Uloveno,  Vyzkoušeno

KDE BYDLÍ NÁŠ PES?

Tak už jsme tři. Já, manžel a… Bella. Pořídíli jsme si psa a ze dne na den jsme se ocitli v komunitě „pejskařů“ a milovníků zvířat. Bella dokáže rozzářit nevrlého chlapa i vykouzlit úsměv na rtech unavené pošťačce. Díky ní se neustále s někým seznamujeme, protože Češi jsou národem, který miluje psy. To je prostě fakt.

Když máte psa, musíte najednou řešit spoustu věcí a zásadních otázek. Jaké koupit krmivo? Granule? Maso? Jak ho budete cvičit? Dáte psa vykastrovat? Ale nejvíce ze všeho Vás v očích druhých definuje především to, jestli se psem žijete uvnitř… nebo zda ho necháte žít venku. Alespoň tak to vnímám já, protože tahle otázka padne jako jedna z prvních na začátku konverzace s každým člověkem, který zjistí, že máte psa.

Jelikož máme zahradu, přišlo nám logické, že pes na ní může vesele dovádět. Pokud se psem trávíte dostatek času a věnujete se mu, nemusí pro něj být taková újma, že s Vámi nespí v posteli a neleží v kuchyni nebo v obývacím pokoji. Je mi jasné, že někteří lidé se mnou nebudou souhlasit, ale tohle je prostě způsob soužití, který jsme si na začátku stanovili. Náš pes hranice akceptuje a návštěvy se nestačí divit, že otevřené dveře do domu nebo do skleníku Bella jen tiše pozoruje a zvědavě nakukuje, jestli se uvnitř neobjeví páníček.

MY BYDLÍME V DOMĚ. KDE BYDLÍ BELLA?

Zcela objektivně jsme usoudili, že naše fenka si zaslouží krásnou boudu a začali jsme googlovat 🙂 Najít pěknou boudu, která je vyrobená z kvalitních materiálů a zároveň dobře vypadá není jednoduché, ale nám se to podařilo. Na webu www.boudy-propsy.cz najdete povedené kousky vhodné pro všechny rasy psů. Musím pochválit nejen dobře odvedenou ruční práci pana Bilynského, ale především to, že boudy od něj mají plno vychytávek jako je otevírací střecha, lamelová clona pro zimní období nebo oplechované hrany, které pes nebude moci okousávat. Podlážka před boudu (které říkáme spíše „terasa“) je také skvělá. Sice není k boudě nijak „přidělaná“, jen pouze přisunutá, ale drží na svém místě, i když na ní Bella divoce poskakuje. Je vidět, že při výrobě byl kladen důraz na každý detail. Bouda vypadá dobře nejen zvenku ale i zevnitř, což dokládají fotky níže.

Oplechování rohů venku je fajn, ale hrany jsou chráněné i uvnitř!

Střecha jde zvednout, což oceníte pokud chcete boudu čistit nebo jen zkontrolovat, jestli si tam Váš pes nedělá skladiště Vašich bot 🙂 Jediná nevýhoda je, že o boudy je velký zájem, takže my jsme si museli necelé dva měsíce počkat, než na nás přišla řada 🙂 Domluva byla bezproblémová, a dokonce nebylo ani nutné posílat zálohu. Platili jsme až při převzetí.

MŮJ DŮM, MŮJ HRAD

Bella se v nové boudě zabydlela poměrně rychle. Přemístili jsme jí tam misku, ze které je zvyklá jíst a do boudy dali její oblíbenou deku. V boudě je přes léto chládek a v zimě tam bude teplo. Až se zhorší počasí, přidáme i clonu, takže vítr ani sníh ji nebude rušit. Tak co myslíte, vadí jí, že nebydlí pod naší střechou?

Pokud nechcete přijít o další recenzi nebo článek, sledujte můj Facebook nebo Instagram. Najdete mě také na Youtube. Můžete mi napsat i na e-mail (podkuzi.cz@gmail.com).